Nowoczesne odsłony gier hazardowych są szeroko dostępne na różne urządzenia i działają w przeglądarkach bez potrzeby pobierania przestarzałych wtyczek. Jeszcze niedawno do uruchomienia gry online wymagane było pobieranie FLASHA, czyli dodatku umożliwiającego uruchomienie gier na smartfonach i tabletach.

Dziś współczesna technologia działa na zupełnie innym poziomie. Gracze mogą korzystać z dowolnych gier bez potrzeby instalacji żadnego dodatkowego oprogramowania. Maszyny są tworzone w taki sposób, by zarówno na PC i dowolnych sprzętach mobilnych działały bez pobierania dodatków. Już teraz dowiedz się więcej o mobilnych grach na telefony!

Nowoczesna technologia HTML5

Od pewnego czasu standardem programowania stało się kodowanie we wsparciu języka HTML5. Dzięki HTML5 gry przeglądarkowe są łatwo dostępne na różnych platformach i urządzeniach. Oferują bogatą interakcję oraz wysoką jakość grafiki. Oto kilka cech gier przeglądarkowych

opartych na technologii HTML5:

Uniwersalny dostęp – gry przeglądarkowe oparte na HTML5 mogą być uruchamiane na różnych urządzeniach. Technologia wspiera komputery stacjonarne, laptopy, smartfony czy tablety. uUruchamia gry bez konieczności instalowania dodatkowych wtyczek czy aplikacji.

Interaktywność – dzięki zastosowaniu JavaScript i CSS w połączeniu z HTML5, gry przeglądarkowe mogą oferować zaawansowaną interakcję z graczem. Zabawa jest wspierana przez efekty dźwiękowe, kontrolę dotykową, obsługę klawiatury itp.

Wysoka jakość grafiki – choć grafika w grach przeglądarkowych opartych na HTML5 może nie być tak zaawansowana jak w grach konsolowych czy na PC, to technologia ta umożliwia tworzenie gier z imponującą grafiką 2D i 3D.

Wsparcie dla różnych rodzajów gier – HTML5 umożliwia tworzenie różnych rodzajów gier. Kasyna są pełne gier zręcznościowych, strategicznych, logicznych, symulacji, gier planszowych, gier karcianych i wielu innych.

Łatwa dystrybucja – gry przeglądarkowe oparte na HTML5 mogą być łatwo dystrybuowane przez producentów oprogramowania i kasyna.

HTML5 w kasynach online

Producenci oprogramowania hazardowego korzystają z tej technologii przy tworzeniu swoich produkcji. Chcą dostosować gry do wygórowanych wymagań graczy. Użytkownicy mogą korzystać ze swoich ulubionych automatów i symulacji w każdych okolicznościach, nawet na małym ekranie i starszym urządzeniu.

Zaletą gier hazardowych w technologii HTML5 jest brak potrzeby ich instalacji. Każdy gracz ma pewność, że maszyna zostanie uruchomiona zarówno na komputerze i dowolnym smartfonie. Normą jest udostępnianie gier zgodnych z tym standardem.

Popularne gry w technologii HTML5

Wybraliśmy trzy popularne sloty, które są wspierane przez HTML5, a być może o tym nie wiesz. Oto one:

  1. Book of Dead – ikoniczna gra producenta Play’n Go. W branży uważana za klasykę. Mimo swojego wieku bez problemu działa na dowolnych urządzeniach mobilnych. przez graczy uwielbiana za bardzo dobre statystyki.
  2. Starburst – kolory automat dewelopera NetEnt. Kolejna rozchwytywana gra wydana kilka ładnych lat temu. Mimo swojego wieku działa na dowolnym smartfonach i komputerach w każdej przeglądarce.
  3. Aviator – nowoczesna gra progresywna, prezentująca zupełnie inny system rywalizacji. Mimo zaawansowanej technologii, również działa w trybie mobilnym i nie będzie wymagać od graczy żadnej instalacji.

Potencjał gier możesz testować legalnie i bez ryzyka w grach testowych demo. Znajdziesz je w ofercie legalnych kasyn online i wprost na stronie producenta oprogramowania.